Samarqand viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Rahmat Mamatovning mahalla tizimi xodimlari kuni munosabati bilan bayram tabrigi
Mahalla – yurtimizning obodligi va farovonligi ramzi
Mahallaning har bir bunyodkorligi, har bir harakati, har bir insonga qilingan yordam – yurtimizning rivoji, xalqimizning tinchligi va ravnaqi uchun katta hissadir. Chunki, mahalla – bu nafaqat yashash joyi, balki insonning ma’naviy kamoloti shakllanadigan ulug‘ maskandir.
Islohotlar jarayonida mahallaning rolini oshirish, uning yoshlar tarbiyasidan tortib, ijtimoiy hayotigacha har bir jihatini to‘liq rivojlantirishga alohida e’tibor berildi. Mahalla aholisining hayotini yaxshilash, ularni kasb-hunarga yo‘naltirish, yoshlarning ilmiy va ma’naviy tarbiyasini mustahkamlashga qaratilgan harakatlar — bu kelajakka yo‘l ochish demakdir.
Mahalla tizimini jahonning ko‘plab mamlakatlarida namuna qilib ko‘rsatish mumkin. Mahalla faollari, mahalla rahbarlari va uning faol a’zolari bilan birga yurtimizning barcha masalalarini hal qilish yo‘lida muttasil ish olib bormoqdamiz. Mahallaning har bir bunyodkor ishlari, obod xonadonlarning barpo bo‘lishi, o‘zaro yordam va hurmat – kelajak avlod uchun turli imkoniyatlar yaratadi.
Shuningdek, bugungi kunda mahalla – yurtimizdagi ijtimoiy barqarorlikning poydevori va odamlarning ma’naviy olamini shakllantiradigan muhim maskan bo‘lib, har bir insonning sa’y-harakatlari orqali yangi maqsadlarga, yangiliklarga, ijobiy o‘zgarishlarga yo‘l ochib beradi.
Sizlarning kundalik mehnatingiz, mahalla tinchligi, millatimiz farovonligiga qo‘shgan hissangiz e’tiborga loyiqdir. Bugun sizlarning haqiqiy kurash va mehnatingiz orqali yurtimizda turmushning har bir jihatini yaxshilashga xizmat qilishda davom etmoqdamiz.
Qadrli mahalla mutasaddilari va faollari, Sizlarni 22-mart mahalla tizimi xodimlari kuni bilan chin qalbimdan qutlayman!
Amalga oshirayotgan ezgu ishlaringizda muvaffaqiyat, oilalaringizga tinchlik va farovonlik, yurtimizga obodlik tilayman!
Mahallangiz tinch, har bir oila, har bir xonadonda baxt va birdamlik bo‘lsin!
Bayramingiz muborak bo‘lsin!